Кі́нь сві́йський— підвид ссавців виду кінь дикий роду кінь (Equus) родини Коневих (Equidae) ряду Конеподібних (Equiformes), або непарнопалих (Perissodactyla). Поширений на всіх континентах, крім Антарктиди, в більшості країн світу.
Масті (забарвлення):Масть коня — це пігментація волосяного покриву, шкіри і очей. Є однією з основних індивідуальних ознак тварини. Як і пігментація у кішок і собак, масть у коней є не простим забарвленням, а певним поєднанням кольорів, тип розподілу пігментів, що має генетичну основу. Якщо коні мають однаковий колір шерсті, але різний колір шкіри і очей, або ж однаковий колір шерсті на тулубі, але різний на гриві і хвості, то масть їх може бути різною. Водночас, відтінки однієї і тієї ж масті можуть сильно варіювати: наприклад, шерсть ясно-буланого коня має палевий або піщаний колір, хоча найтемніші відтінки буланої масті можуть наближатися до темно-бурого і навіть чорного кольорів.
Типи
Східний кінь (Oriental horse)
Західний кінь (Western horse)
Легкий, теплокровний кінь (Light, warm-blooded horse)
Важкий, холоднокровний кінь (Heavy, cold-blooded horse)
Поні (Pony)
Біговий кінь (Race horse)
Возовий кінь (Cart horse)
Рисистий кінь (Trotter)
Кроковий кінь (Pacer, ambler)
Верховий кінь (Saddle horse, Riding horse)
Каретний кінь (Carriage horse)
АНАТОМІЯ коней:
Температура тіла здорового коня коливається від 37,5 до 38,5 °C.
У стані спокою кінь дихає приблизно 8-16 разів на хвилину. Під час галопу, або іншого навантаження частота дихання збільшується в 5-7 разів. Серце коня важить в середньому 4-5 кг, в окремих особин до 8 кг. У стані спокою частота серцевих ударів у коня становить 30-40 за хвилину. Під час жвавого скаку частота ударів зростає до 120–130 за хвилину, при цьому через серце надходить до 150 л крові.
В скелеті близько 212 кісток (за різними джерелами від 205 до 252).
Шлунок простий, жовчного міхура немає, сліпа кишка сильно розвинена. Яєчка укладені в мошонці. Матка дворога, послід дифузний. Мозок відносно малий, і півкулі великого мозку (покриті звивинами) не прикривають мозочка. Розумові здібності, тим не менше, розвинені досить добре.
Зубна система складається з 3/3 різців, 1/1 ікол (можуть бути відсутніми), 6/6 або 7/7 корінних; різці з рівною жувальною поверхнею, на якій є поперечно-овальна ямка; ікла малі і тупоконічної форми; корінні зуби довгі, чотиригранні, призматичні з 4 звитими складками емалі на жувальній поверхні; верхні, крім того, з придатковою внутрішньою колоною емалевої речовини.
У кобил іноді бувають ікла. Другі премоляри — «дзиґи» — є не у всіх коней. Вони перешкоджають використанню заліза для керування конем, оскільки їх контакт з вудилами завдає їй сильного болю. Існує практика видалення дзиґ хірургічним шляхом.
Немає коментарів:
Дописати коментар